Bezpieczeństwo – unikajcie sieci z chargeback

Bezpieczeństwo - unikajcie sieci z chargeback

Zacznijmy tylko od tego, co to jest chargeback. Jest to z angielskiego „obciążenie zwrotne” czy coś w tym stylu. Polega to na tym, że jeśli ktoś złoży reklamację, sieć obciąża was kosztami. W skrócie wyobraźcie sobie, że zarobiłyście w danym tygodniu 4000 złotych. Jesteście szczęśliwe bo to fajne pieniądze. Jednak gdy dochodzi do rozliczeń to okazuje się, że wypłata to tylko 2300 złotych. Co się stało z resztą pieniędzy?

Okazuje się, że jeden klient użył kradzionej karty do zakupów żetonów. Sieć ściąga z nas te pieniądze. Druga osoba wydała w chwile uniesień bądź też pod wpływem alkoholu sporo gotówki. Jednak składa reklamacje do banku a ten wstrzymuje płatności. Sieć obciąża Was kosztami. Kolejna osoba składa reklamacje, że została źle potraktowana, nie otrzymała czegoś tam a do tego była obrażana. Sieć przeprasza klienta i zwraca mu pieniądze – obciążenie oczywiście z naszych pieniędzy.

Myślicie, że to sytuacje sporadyczne? Mylicie się. Pracowałam w wielu sieciach i było to nagminne. Na 10 wypłat może dwie były bez chargeback. Dlatego przystąpiłam do obecnej sieci, która nie stosuje w żadnych przypadkach obciążeń. Nawet w sytuacjach ekstremalnych, gdy ktoś użyje kradzionej karty – sieć bierze to na siebie a nie obciąża swoich dziewczyn. I tak właśnie ma być!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *