Bezpieczeństwo – wybieraj sieci, które Cię chronią

Bezpieczeństwo - wybieraj sieci, które Cię chronią

Kolejną ważną kwestią, jaką należy poruszyć podczas szukania odpowiedniej sieci do pracy na kamerkach to bezpieczeństwo. Przecież żadna z nas nie chce, aby to co robimy na kamerkach krążyło po internecie. Wybierajmy więc TYLKO I WYŁĄCZNIE sieci, które stosują DMCA. A cóż to takiego DMCA? Skrót ten oznacza Digital Millennium Copyright Act.

Na mocy wspomnianego DMCA wszystko co jest pokazane na danej chronionej stronie podlega ochronie własności intelektualnej. Nie jest to jednak zwykłe napisanie na stronie „wszelkie prawa zastrzeżone” jak ma większość sieci. Nie jest to jednak zapis w regulaminie (którego i tak nikt nie czyta), że zabrania się rozpowszechniania obrazów z kamer. To standard obecny w każdej sieci. DMCA jest czymś więcej. Jest to mechanizm, który pozwala na realne zabezpieczenie zawartości strony (w tym przypadku naszego wizerunku).

Jeśli nasz wizerunek pojawi się gdzieś w sieci, zgłasza się to przez odpowiednie formularze związane z DMCA do Google. Następnie dana strona jest automatycznie blokowana. Dlatego też nikt o zdrowych zmysłach nie będzie świadomie kradł wizerunku ani materiału z kamer – nikt nie chce mieć zablokowanej strony. Nie trafimy więc na żadne strony z filmami dla dorosłych ani innych stron, które żyją z ruchu internetowego (reklamy).

Ponadto DMCA pozwala na ściganie osób, które dopuściły się kradzieży materiałów. Wyroki można uzyskiwać w USA, gdzie odszkodowania są wielkie. Oczywiście kwestią odszkodowawczą zajmują się sieci i to one otrzymują odszkodowania, ale dla nas jest coś innego najważniejsze – nikt nie odważy się kopiować naszych obrazów z kamer bo jest to po prostu zbyt ryzykowne dla niego. A przecież o bezpieczeństwo nam chodzi.

Dlatego zwracajcie uwagę, czy wasza sieć działa w systemie DMCA. Zapytajcie o kwestię ochrony wizerunku i zapytajcie wprost o DMCA. Jeśli nie uczestniczą w DMCA, po prostu znajdźcie sobie inną sieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *