Jak lepiej zarabiać – wybierz sieć wielojęzyczną

Jak lepiej zarabiać - sieć wielojęzyczna

Jak już gdzieś wspomnieliśmy, aby lepiej zarabiać trzeba mieć większą sieć. Jeśli wybierzemy sieć w której aktywnych jest 10 milionów userów a online potrafi być 100 tysięcy klientów przy 250 dziewczynach online – szansa na nasze zarobki rośnie diametralnie. Osobiście jestem w wielojęzycznej sieci, która działa w 33 językach. Nie znaczy to, że w tylu językach masz klientów. Znaczy to tyle, że strona sieci wraz z obsługą, płatnościami, menu i wszelkimi opcjami dostępna jest w 33 językach. Takie rozwiązanie sprawia, że online może być kilkaset tysięcy osób. Zarówno z Niemiec, Francji, Japonii i innych krajów dla których anglojęzyczne sieci nie są łatwe w obsłudze.

A co z językiem w kamerkach? Cóż, z polskim językiem jest ciężko gdyż mało jest zamożnych Polaków. Dla Polaka wydanie $100 to tydzień pracy a dla Amerykanina, Niemca czy Francuza to jedna dniówka. Stąd też nie można liczyć na duży ruch z Polski i duże zarobki z Polski. Trzeba będzie się skupić na języku angielskim. Co do znajomości języka, nie musi on być perfekcyjny. Wystarczy podstawowa znajomość. Wszystkie przecież rozumiemy podstawowe zwroty a jak nie, to w godzinkę ich się nauczymy.

Ale jeśli chcemy być coraz lepsze – uczmy się języków. Ja osobiście poszłam na kurs podstawowy języka hiszpańskiego (mało popularny w pracy ale uwielbiam Karaiby i stąd chęć poznania podstaw hiszpańskiego), później podstawy niemieckiego, francuskiego i włoskiego.

Gdy już mamy pieniądze (a z kamerek mamy duże) i mamy czas (bo nie pracujemy po 8-10h jak w korpo) to inwestujmy w siebie. Ja inwestuję w języki. Po pierwsze to inwestycja w pracę bo zwiększają się zarobki a po drugie to inwestycja w siebie bo znajomości języka nikt nam nie odbierze. Zwłaszcza, że nie mówimy tu o jakiejś zaawansowanej znajomości języków tylko o podstawach – które pozwolą nam na komunikację z ludźmi na kamerkach i zamówienie drinków na wakacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *